İmplant Tedavisi

Diş çürüğü yada darbe sonrası kaybedilen dişlerin yerine titanyumdan üretilmiş yapay diş köklerinin çene kemiğine monte edilmesi işlemidir. İmplantlar, protezlere göre hastanın daha rahat konuşmasını sağlar ayrıca konuşma yeteneği protezli hastaya göre daha rahattır. Estetik açıdan da implantlar en güzel neticeleri veren uygulamalardır.

Hangi durumlarda implant uygulanır

  • Ağız bölgesinde bir yada daha fazla diş eksikliği mevcutsa ve diş köprü tedavisinde eksik alanın çevresindeki sağlıklı dişlerin kesilmesi istenmiyorsa
  • Çenede arkadaki alanda diş bulkunmadığından dolayı köprü tedavisinin uygulanamadığı alanlar.
  • Hareketli protez kullanan hastaların çoğu protezin sürekli takıp çıkarıp temizlemeden şikayetçi olması gibi durumlarda implant uygulaması gerekebilir. Hatta o alanda destek sağlamak amacıyla tek bir implant kullanılarak porselen köprü kullanmak mümkündür. Yani implant destekli diş köprüsü uygulanabilir.

Herkese implant uygulanabilir mi

İmplantlar ihtiyaca göre çeşitli uzunluk ve çaplarda üretilir. İmplant eklenmesi gereken bölgede çene kemiğinin durumu önemlidir.
Kemiğin kalitesi implant tedavisinin başarısını etkiler. Günümüz tıbbi tedavi yöntemleriyle kemik grefti dediğmiz tozlarla kemikler kuvvetlendirilebilir.
Ayrıca ağız ve diş etinin sağlığı dayanıklılığı ve hijyenik olmasıda önemlidir. İmplant kemik gelişimini henüz tamamlamış bireylerde uygulanmaz

Antalya da diş hekimliği yapmakta olan Zeynep Güner implant tedavisi konusunda hizmet vermektedir. İmplant tedavisi konusundaki sorularınızı iletişim formunu doldurarak belirtebilirsiniz.