İMPLANT

implant

İmplant tedavisi, günümüzde eksik dişlerin tamamlanması için başvurduğumuz tedavi seçeneklerinin başında gelir. Eskiden beri uygulanan köprü tedavilerinde sağlıklı dişler kesilerek eksik dişler tamamlanmaktadır.

İmplant tedavilerindeyse sadece eksik olan diş bölgelerinde tedavi uygulanmaktadır. İmplant tedavisinin avantajı sağlıklı dişlerin korunarak tedavinin yapılmasıdır.

İmplantların bir diğer avantajı ise uygun şartlar sağlandığında aynı seansta hem diş çekimi hem implant uygulaması hem de dişlerin hastaya uygulanabilmesidir.

Doğru endikasyon ile yapılan iyi cerrahi uygulamalarla, hastanın da ağız hijyeninin iyi olması durumunda implant tedavilerinin başarı oranı çok yüksektir.

Kaliteli implant kullanımı da başarı şansını arttırmaktadır. Kliniğimizde de bu amaçla kaliteli implantlar kullanılmaktadır.

İyi yapılan anesteziler sayesinde implant tedavileri ağrısız bir şekilde uygulanabilmektedir. İmplant tedavisi sonrası hastalarımız verdiğimiz ilaçları kullanıp önerilerimize uydukları takdirde operasyon sonrası dönemi konforlu bir şekilde atlatabilirler.