İmplant Tedavisinin Avantajları

  • Alt çenesindeki dişlerini kaybeden yada protez takılmış olan hastaların büyük bir kısmı protezle ilgili sürekli ağrı duyduklarını (vuruk) ayrıca lokmaları iyi çiğneyememekten şikayetçidir. Zaman geçtikçe protezin destek aldığı kemiğin erimeye başlamasıyla bu şikayetler daha çok artmaktadır. Bu şikayetleri yaşayan hastalar için implant tedavisi en kesin ve sağlıklı bir çözümdür.

  • Üst Çenesindeki dişlerini kaybetmiş ve protez kullanmakta olan hastalarda sıklıkla protezin damağı kapatmasından dolayı tat alma duyusunun azaldığı ve mide bulantısı şikayetlerinin arttığı gözlenmiştir. İmplant tedavisi kullanmak bu tür şikayetleri olan hastalarda implant yöntemi olumlu sonuçlar vermektedir.

  • Alt ve üst çenedeki dişlerinin bir kısmını kaybeden hastalarda kancalama yöntemiyle tutturulan protezin kötü görüntüsünün kaldırılması yada köprü tedavisinin uygulanabilmesi için sağlıklı dişlerini kestirmek gibi durumların önüne implant tedavisiyle geçilebilmektedir.

  • Tek diş kaybı olan hastalar implant dışındaki tedavilerde en az 2 dişin kestirmek durumunda kalabilir. İmplant tedavisi hastanın bu 2 dişi kurtardığı gibi daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar.